zegar
Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 r., godz. 14:05
zegar
Ilość wizyt w ciągu ostatnich 30 dni - 63.116
Biuro Obsługi Klienta tel. 95 720 85 40, Formularz kontaktowy »
lupa
O podatkach w sektorze budżetowym, składkach ZUS i prawie pracy czytaj w innych działach serwisu (patrz linki główne powyżej)
A A A

Gazeta Podatkowa nr 97 (1451) z dnia 4.12.2017

Środki na remont ośrodka kultury

Samorządowa instytucja kultury w przyszłym roku zamierza przeprowadzić remont budynku. Inwestycja ma być zlokalizowana na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (obszar miejski). Jakie są możliwości pozyskania dofinansowania na tego typu przedsięwzięcie z regionalnego programu operacyjnego dla województwa? Jaki program pomocowy znajdzie w tym przypadku zastosowanie?

Projekt dotyczący rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, modernizacji, remontu obiektów/budynków infrastruktury kulturalnej może być dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Umożliwia to działanie 6.2 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych (schemat: Inwestycje z zakresu rewitalizacji obszarów miejskich w ramach polityki terytorialnej).

Samorządowa instytucja kultury będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie na realizację tego typu przedsięwzięcia, pod warunkiem że przyczyni się ono do likwidacji istotnych problemów społecznych, gospodarczych na obszarze rewitalizowanym wynikającym z Lokalnego/Gminnego Programu Rewitalizacji. Minimalny wkład własny do takiego projektu wynosi 15% wydatków kwalifikowalnych (przykład). Z tym, że dotyczy to tylko projektów, które nie są objęte pomocą publiczną.

Do takiego projektu nie znajdzie zastosowania żaden program pomocowy (konkretne rozporządzenie), ponieważ na ich podstawie udzielana jest pomoc publiczna. W tym przypadku chodzi o pomoc na kulturę i zachowanie dziedzictwa kulturowego, która udzielana jest na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie pomocy inwestycyjnej na kulturę... (Dz. U. z 2015 r. poz. 1364). Ten program pomocowy nie ma zastosowania przy konstruowaniu projektu, który pozbawiony jest znamion pomocy publicznej. Może być traktowany jedynie pomocniczo przez wnioskodawcę np. w kwestii katalogu wydatków kwalifikowalnych, ale i tak w tym temacie program ten odnosi się do przepisów unijnych, tj. art. 53 ust. 4 rozporządzenia KE 651/2014/UE.

Wniosek o dofinansowanie projektu nastawionego na remont budynku instytucja kultury może złożyć do 29 grudnia 2023 r. Nabór jest prowadzony w trybie ciągłym do osiągnięcia 100% alokacji środków przeznaczonych na konkurs lub do jego zamknięcia odpowiednią decyzją Instytucji Organizującej Konkurs. Wnioskodawca formularz wniosku o dofinansowanie projektu powinien wypełnić i wysłać w Generatorze Wniosków o dofinansowanie dla RPO WK-P udostępnionym na stronie www.generator.kujawsko-pomorskie.pl. Wygenerowany wniosek w wersji papierowej należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Przykład

Przedsięwzięcie dotyczące remontu budynku infrastruktury kultury nie jest objęte pomocą publiczną. Może więc być dofinansowane maksymalnie w 85%. To oznacza, że minimalny wkład do projektu wynosi 15% wydatków kwalifikowalnych przedsięwzięcia.

www.SerwisBudzetowy.pl - Środki unijne:

 Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukasz,
wejdź do serwisu
www.PoradyPodatkowe.pl » 
Czytaj także w zasobach płatnych

Gazeta Podatkowa

Prenumerata 2018 r. - www.sklep.gofin.pl
DARMOWE PROGRAMY
Indeks Księgowań - Księgowanie od A do Z
GOFIN NEWS - mobilna aplikacja dla Księgowych!
PRZEWODNIKI on-line Księgowego i Kadrowego
Pomocniki Księgowego

Terminarz

kwiecień 2018
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
6
7
9
11
13
14
15
17
19
21
22
24
26
27
28
29
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
ASYSTENT GOFIN - Darmowa aplikacja dla Księgowych
sklep.gofin.pl - RABATY, NAGRODY, PROMOCJE
NEWSLETTERY
Fachowe czasopisma - PoznajProdukty.gofin.pl
Rachunkowość finansowa, budżetowa, w przykładach liczbowych ...
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
gofin
sgk
czasopisma
forum
sklep
gazeta podatkowa
 
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o., ul. Owocowa 8, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 85 40, faks 95 720 85 60